Aliağa'da İş Güvenliği Eğitimi


Paylaş:

Aliağa’da görev yapan özel güvenlik personeline 6331 Sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu kapsamında “Temel İş Sağlığı Eğitimi” verildi.

sağlıklı ve emniyetli çalışma ortamları oluşturmak, iş kazalarını önlemek ve meslek hastalıklarını asgariye indirmek amacıyla yapılan eğitime Aliağa Belediyesi’nde çalışan 41 özel güvenlik personeli katıldı. Aliağa Atatürk Kültür Merkezi’nde İş Güvenliği Uzmanı Cihan Bağcı tarafından verilen eğitimlerde, özel güvenlik personelinin tehlikeli işler sınıfında hizmet verdiği belirtilerek alınması gereken önlemler konusunda özel güvenlik çalışanlarına bilgiler verildi.

Çalışma esnasında kişinin karşılaşabileceği muhtemel iş kazalarını önlemek amacı ile özel güvenlik personelini temel iş sağlığı eğitiminden geçirdiklerini belirten İş Güvenliği Uzmanı Cihan Bağcı, “Güvenlik çalışanlarına ilk aşamada temel iş sağlığı eğitimi verdik. İş kazalarının yaşanmaması için iş kazalarına neden olan unsurlar, tehlikeli davranışlar ve iş yerinden kaynaklanan tehlikeli şartları anlattık. Yaşanan iş kazalarından örnekler de vererek algıları en üst seviyede tutarak, çalışanların iş kazaları ile karşılaşmamaları için gerekli önlemlerin alınmasını sağlamak istedik. Eğitimlerin ikinci aşamasında ilk yardım konusunda eğitimler vereceğiz. İlk yardım eğitimleri sağlık memuru ve iş yeri hekimleri tarafından verilecek. İlk yardım eğitimleri 4 saat olarak planlanacak” dedi.

Tehlikeli sınıfta bulunan işletmelerde 2 yılda bir 12 saatlik eğitimlerin tamamlanması gerektiğini de sözlerine ekleyen Bağcı, “Elimizdeki verilere göre iş kazasının olduğu ülkeler sıralamasında Avrupa’da birinci, dünyada ise üçüncü sıradayız” diye konuştu.

Kaynak: Milliyet


5 yıl önce | Etiket: izmir haberleri, aliağa haberleri, eğitim | 8.267 görüntüleme
Paylaş:


Yorumlar 0

Henüz yorum eklenmemiş, sen ekle.
Yorum yapabilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Benzer Yazılar